Connect with Us

Kubi misterioz, në mes të pyllit

Kuriozitete

Kubi misterioz, në mes të pyllit

Publikuar

-

Nëse keni qenë duke ecur nëpër një pyll në Suedi dhe keni parë këtë kubike misterioze lundruese mbi ju, çfarë do të mendonit? Kjo kubikë pasqyrë duket e botës tjetër. Në fakt, kjo duket si një lloj pajisje e huaj në vend të asaj se çfarë në të vërtetë është. Pasqyra kubike është në fakt një pjesë e një hoteli unik në Suedi, i quajtur ‘Treehotel’. Kjo është një nga shumë dhomat e ndryshme që janë pezulluar në pemë. Kështu që zogjtë nuk fluturojnë brenda pasqyrës,pasi e tërë kubika është e veshur në një film infra të kuqe, ku zogjtë mund të shohin, por njerëzit nuk munden. 15                1

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: