Connect with Us

Citate që ju ndihmojnë për të përfunduar shumë gjëra

Life Style

Citate që ju ndihmojnë për të përfunduar shumë gjëra

Publikuar

-

 1. Vetëm sepse po luftoni e po përpiqeni NUK do të thotë që po dështoni. Arritja e çdo suksesi kërkon luftë e përpjekje.
 2. Nuk ka rëndësi nëse keni dështuar apo nëse jeni mundur, ajo që ka rëndësi është se ju keni mësuar diçka, jeni kthyer mbrapa dhe e keni provuar përsëri. Fitorja është një ndjesi shumë e bukur, por bëhet e mahnitshme kur vjen atëherë kur të gjithë mendonin se ju nuk do të mundeshit.
 3. Mos e mundoni veten, sepse jeni një njeri që po përmirësoheni; që do të thotë që merrni pak nga pak, jo të gjitha përnjëherësh.
 4. “Mbaroi më në fund” do të jetë gjithmonë më e mirë se “Nuk ka mbaruar ende”, dhe do ta tejkalojë gjithmonë shprehjen “Nuk filloi fare”.
 5. Mos mendoni shumë, sepse do të krijoni probleme që nuk kanë ekzistuar asnjëherë.
 6. Të menduarit shumë për të bërë diçka, është shpesh arsyeja që ajo diçka nuk bëhet asnjëherë.
 7. Nëse doni me të vërtetë që ta ndryshoni jetën tuaj, duhet në fillim të ndryshoni mendjen dhe mendimet.
 8. Shumica e gjërave të mëdha në jetë nuk i sjell rasti, por zgjedhja.
 9. Mos prisni derisa kushtet për të filluar të jenë perfekte, ata do të bëhen të tilla pasi të keni filluar.
 10. Çdo arritje fillon me vendimin për të filluar.
 11. Java ka shtatë ditë, por ka raste që ndonjëra të mos jetë pjesë e saj.
 12. Nuk duhet të jeni të madhërishëm për të filluar, por duhet të filloni për të qënë të madhërishëm.
 13. Të uleni në rrugën e duhur, është ekuivalente me të garuarën në rrugën e gabuar.
 14. Zvarritësit që thonë, “Ka gjithmonë një të nesërme!” mohojnë realitetin që një ditë do ta kenë gabim.
 15. Bëni diçka sot që e nesërmja juaj tju jetë mirënjohëse.
 16. Është më e thjeshtë të bëni një veprim të thjeshtë sot sesa një veprim të madh “ndonjë ditë tjetër”.
 17. Ajo që bëni çdo ditë ka më shumë rëndësi sesa ajo që bëni shumë rrallë.
 18. Bota reale nuk shpërblen vetëm profesionistët, por ato që përfundojnë shumë gjëra.
 19. Nëse doni me të vërtetë të bëni diçka, do ta gjeni mënyrën. Nëse jo, do të gjeni justifikimin.
 20. Mënyra më e mirë për tu pregatitur për të ardhmen është që të kujdeseni për të tashmen.
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: