Connect with Us

Prodhohen 6 milion Apple Watch për shitjet e para

Teknologji

Prodhohen 6 milion Apple Watch për shitjet e para

Publikuar

-

Apple i ka kërkuar furnizuesit të saj Aziatik të prodhojë 5-6 milion produkte të modelit të saj Apple Watch për tremujorin e parë, thuhet në një raport të Wall Street Journal.

Quanta Computer me qendër në Tajvan, i vetmi prodhues i orave Apple filloi prodhimin masiv herët gjatë këtij viti për të qenë gati në muajin prill, thotë Journal.
Apple nuk ka komentuar lidhur me këtë lajm. Prodhuesit e iPhone treguan një rritje prej 1.9% dhe arritën një rekord prej 129.45 dollarësh në Nasdaq, të martën në mëngjes.
Linja Apple Watch Sport flet për rreth gjysmën e prodhimit të saj të porositur, kurse Apple Watch për shtresën e mesme ka të shitur rreth një të tretën e prodhimit, ka thënë dikush për WSJ.
Kurse linja Apple Watch Edition prej ari 18-karat pritet që të ketë një numër më të vogël porosish gjatë tremujorit të parë megjithëse Apple planifikon të prodhojë më shumë se një milion të tilla në muaj gjatë tremujorit të dytë, raporton the Journal..
Orat e Apple fillojnë nga 349 dollarë, dhe mund të marrin telefonata dhe mesazhe, të luajnë muzikë, të shërbejnë si portofol dizhital për të kryer pagesa dhe të monitorojnë rrahjet e zemrës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: