Connect with Us

Zbulohet çokollata që ju zvogëlon në moshë

Life Style

Zbulohet çokollata që ju zvogëlon në moshë

Publikuar

-

Për të gjithë adhuruesit e çokollatave tani ka një tjetër lajm të mirë. Shkencëtarët kanë zbuluar çokollatën që do t’iu bëj të dukeni më të rinj. Duke përdorur antioksidant në copën e magjishme të çokollatës, shkencëtarët e Universitetit të Kembrixhit kanë bërë me dije se, kjo do ti bëjë 50-60 vjeçarët, të duken si 20-30 vjeçare. Hulumtimet klinike treguan se, vullnetarët të cilët kanë ngrënë çokollatë për katër javë patën më pak inflamacion në gjakun e tyre si dhe një rritje të furnizimit me gjak të indeve të lëkurës. Sipas shkencëtarëve, kjo çokollatë ndihmon në qarkullimin e gjakut dhe në parandalimin e rrudhave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Jepni më shumë se ç’duhet për partnerin/ Shenjat që tregojnë se po jetoni një marrëdhënie toksike

Publikuar

-

Nga

Marrëdhëniet toksike mund të bëjnë të ndiheni të palumtur, zvogëlojnë vetëvlerësimin tuaj, madje bëjnë që ju të mendoni nëse e meritoni të jeni të dashuruar. Por ajo që është më e keqja e të gjithave është se kjo ndodh pa e vënë re aspak. Për shembull ju do të doni të shkoni gjithnjë e më […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

9 veprimet e turpshme që nuk duhet të bëni në vendet e huaja

Publikuar

-

Nga

Thënia e vjetër, “Kur jeni në Romë, bëni siç bëjnë romakët”, vazhdon të jetë e vërtetë kudoKur udhëtoni në një shtet tjetër, duhet të tregoni kujdes dhe të mësoni të gjitha gjërat që duhet të bëni dhe nuk duhet të bëni. Është më shumë e përshtatshme të dini ato që nuk duhet të bëni në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Partnerë perfekt/ 7 arsyet pse meshkujt gjermanë janë idealët për vajzat

Publikuar

-

Nga

Përkufizimi i burrit ideal ndryshon nga një vend në tjetrin, por ka disa cilësi të ngjashme që shumica e grave i shohin jashtëzakonisht të dëshirueshme. Shpatullat e gjera, trup i gjatë dhe një stil të bukur veshje  janë disa prej tipareve që gratë shikojnë dhe pëlqejnë tek një mashkull. Por më e rëndësishmja, dëshirojnë dikë […]

LEXO TE PLOTE