Connect with Us

7 ushqimet që ju bëjnë të dukeni më të rinj

Kuriozitete

7 ushqimet që ju bëjnë të dukeni më të rinj

Publikuar

-

Mbase jo, por një dietë e duhur bën më shumë sesa humbjen në peshë. Ajo mund të kthejë kohën mbrapsh, gjithashtu.

Stop thinjave- Kërpudhat Shiitake, një nga arsyet e daljes së thinjave është mungesa e bakrit. Kërpudhat shiitake janë të mbushura plot me bakër.
Rifitoni shkëlqimin tuaj me patatet e ëmbla.
Shumë pak ushqime janë aq të përshtatshe për bukurinë sa patatet e ëmbla; mjafton një gjysëm patate me lëkurë dhe keni siguruar 200% te ushqimit të rekomanduar ditor.

Rrathët e zinj. Përdorni qitron kundër tyre. Në gotën tuaj me ujë të ftohtë hidhni copa qitroje.

Për thonj të fortë dhe të shndritshëm. Përdorni bifteun e viçit. Kërkuesit thonë se një dietë e pasur me proteina, hekur dhe zing është çelësi për të pasur thonj të fortë dhe të bukur.

Kundër dëmtimeve nga dielli. Shtojini dietës suaj domate. Ushqimet me përmbajte të lartë antioksidantësh, si frutat dhe perimet me ngjyra të forta mund të luftojnë efektet oksidante të rrezeve ultra violet. Dhe domatet duket se shtojnë dyfish bukurinë tuaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: