Connect with Us

Studimi, gishti i unazës tregon sa besnik jeni në martesë

Life Style

Studimi, gishti i unazës tregon sa besnik jeni në martesë

Publikuar

-

Një studim i realizuar nga Universiteti i Oksfordit ka treguar se ata persona të cilët gishtin ku vendoset unaza e fejesës e kanë me gjatësi të njëjtë me gishtin tregues, janë më besnik në dashuri.

Ky fakt lidhet që me krijimin e bebes në barkun e nënës, më saktë me testoteronet që fëmija merr në bark.

Ndërsa meshkujt ose femrat që kanë diferencë më të madhe në gjatësinë e dy gishtave kanë qenë më të ekspozuar ndaj testoteroneve në bark, ndaj kanë tendencën për të qenë më pak të besnik në një lidhje.

Sipas hulumtimebe gjatësia e gishit ku vendoset unaza mund të ndihmojë për të kuptuar se kur një person është më serioz dhe besnik në një lidhje, ose ndoshta mund të jetë një shenjë për t’ju bërë më të kujdesshëm ndaj tradhtisë.

Ekspert nga Universiteti i Oksfordit kryen studimin me 600 femra dhe meshkuj në SHBA, duke verifikuar lidhjen ndërmjet formës së gishtave me zakonet seksuale të këtyre individëve. Nga ky studim ata arritën në konkluzionin se personat me diferencë jo të dallueshme të gjatësisë së gishtave janë më të përkushtuar ndaj partnerëve.

Duhet theksuar se diferenca e gjatësisë në gishta nuk është lehtësisht e dallueshme, ajo bëhet e tillë vetëm në momentin kur e verifikojmë së bashku me një grup të madh individësh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: