Connect with Us

Çaji i rozmarinës ideali kundër zbokthit

Life Style

Çaji i rozmarinës ideali kundër zbokthit

Publikuar

-

Rozmarina nuk është vetëm stimulim i rritjes së flokëve, por, në të njëjtën kohë, të ndihmon edhe për të zhdukur zbokthin dhe për të pastruar skalpin. Ky është një lloj çaji që ju do ju ndihmojë për të pasur një flok sa më të pastër nga zbokthi.

Për përdorimin e tij në fillim në një filxhan çaji, hidh 1/4 e tij me rozmarinë të tharë. Hidhe masën në një enë me ujë të vluar dhe lëre për disa minuta derisa të ftohet. Kulloje çajin nga gjethet dhe më pas shpëlaji flokët.

Mbaji flokët disa minuta me çaj, pastaj shpëlaji me ujë të vakët. Përdore çajin sa herë që lan flokët dhe do të shohësh që zbokthi do të të largohet si me dorë.

Një përzierje e çajit të rozmarinës me çajin e sherbelës të ndihmojnë për të stimuluar rritjen, por edhe për të forcuar rrënjët e flokëve. Kombino 1/4 filxhan çaji me sherbelë dhe 1/4 filxhan çaji me rozmarinë. Hidhi masës një filxhan çaji me ujë të vluar dhe lëri të qëndrojnë 10 minuta. Kulloje masën dhe shpëlaji flokët.

Kjo masë është shumë efektive për t’u dhënë një nuancë më të errët flokëve kafe apo të zeza.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE