Connect with Us

Ja çfarë nuk bëjnë njerëzit pozitiv!

Life Style

Ja çfarë nuk bëjnë njerëzit pozitiv!

Publikuar

-

Njerëzit pozitiv nuk kanë fuqi magjike. Ata në vend se të lënë stresi t’i kontrollojë ata, njerëzit pozitiv marrin në kontroll jetën e tyre duke menaxhuar stresin dhe luftojnë për të përmirësuar jetën çdo ditë.

Njerëzit pozitiv nuk e predikojnë më të keqen

Do të ishte mrekulli se sa shumë probleme nuk do të ekzistonin po të mos i shpiknim ne. Njerëzit pozitiv e dinë se të mendsoh fundin nuk është ide e mirë. Para se ata të vendosin se një person nuk është i besueshëm, ata punjnë shumë për të marr vesh më shumë për atë.

Ata nuk e kundërshtojnë të vërtetën

Është e lehtë të jetosh në një gënjeshtër, sepse ajo mund të rriten aq mirë sa që njerëzit do të harrojnë të vërtetën. Njerëzit e vërtet kanë nevojë të përballen me të vërteten dhe të jetojnë me të sepse të bësh justifikime kurrë nuk është një zgjidhje.

Ata nuk i harrojnë gjërat e vogla

Sigurisht që është e lehtë t’i harrosh gjërat e vogla, por njerëzit pozitiv nuk e bëjnë këtë. Ata shprehin mirënjohje për çdo bekim, pa marr parasysh sa e madhe apo e vogël është. Ata e dinë se është e pakuptimtë për të menduar se më shumë gjëra do ju bëjnë të ndiheni më mirë.

Ata nuk i shohin problemet si “probleme”

Fjala “problem” shihet si “sfidë” për njerëzit pozitiv. Ata besojnë se çdo barrierë vjen si një rast që do të sjell diçka. Njerëzit pozitiv marrin shancën të sfidojnë veten dhe të përmirësojnë jetën e tyre.

Ata nuk presin diçka nga asgjë

Njerëzit pozitive nuk bien për “të humbur peshë të shpejtë” ose “të t’u bëtë të pasur të shpejtë”. Ata e dinë se çdo gjë me vlerë kërkon shumë punë. Njerëzit pozitive janë të kënaqur me faktin se arritja e suksesit mund të marrë pak më shumë kohë se sa ata do të donin(por do të jetë aq e vlefshme).

Ata nuk mërziten

Mërzitja është një vend ku kreativiteti, frymëzimi dhe produktivitetit vdesin. Njerëzit pozitivë janë të fascionuar nga çdo gjë rreth tyre. Ata eksplorojnë botën me entuziazëm dhe kureshtje.

Ata nuk mendojnë se jeta është e përsosur

Njerëzit pozitive harrojmë për përsosshmërinë, sepse ajo nuk është vetëm e mundur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Ejlyl do të vrasë Kemalin/ Ja çfarë do të ndodhë sot në serialin “Lule të vetmuara”

Publikuar

-

Nga

Defne shfrytëzon djemtë kur mëson për ngjarjen me vajzat e jetimores. Babai i Serkanit vendos të japë ndihmën e tij në jetimore për të shlyer gabimin që bënë djemtë. Vajzat e jetimores mbeten të urita në kolegj. Meral vjedh paratë e shokut të klasës. Ai e akuzon para të gjithëve. Serkan ndihmon Meralin duke dhënë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

5 sekretet e lumturisë në çift/ Këto janë gjërat që duhet të dini që marrëdhënia juaj të funksionojë

Publikuar

-

Nga

Zhvilloni një pamje realiste ndaj përkushtimit tuaj në marrëdhënie. Të pranoni infatuksionin e romancës që përjetuat së fundi. Të shpresoni që një marrëdhënie e re, më e thellë dhe e pasur do ta zëvendësojë atë. Një marrëdhënie afatgjatë ka ulje dhe ngritje, dhe të presësh që do të jetë gjithçka me diell dhe trëndafilat gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Shiti virgjërinë për 1.2 milionë euro/ Biznesmeni gjerman i propozon për martesë

Publikuar

-

Nga

Një vajzë 19 vjeçare e quajtur Ekaterina ka shitur virgjërinë e saj për 1.2 milionë euro. Ajo u kontaktua nga një biznesmen gjerman 58 vjeç i cili kishte ofruar një shumë të tillë dhe përveç kësaj donte të martohej me të. Ekaterina është me origjinë nga Ukraina por jeton në SHBA. Ajo është shprehur më […]

LEXO TE PLOTE