Connect with Us

Monte Carlo, Qyteti Magjepsës i Luksit dhe Kumarit

Udhëtoni

Monte Carlo, Qyteti Magjepsës i Luksit dhe Kumarit

Publikuar

-

Ndonjëherë ne të gjithë  kemi nevojë për  pak  argëtim që të na zgjoj  shpirtin  konkurrues. Nëse ju dëshironi  makina të shpejta dhe skena  filmi Monako është vendi i përsosur për të vizituar. Energjia e shndërruar  në kazino dhe ambiente luksoze është dëshira për të gjithë. Të paktën një herë në jetë, Monako duhet të jetë destinacioni juaj. Monako është një parajsë për të pasurit dhe të famshmit , me qendër në Monte Carlo.Ditën Monte Carlo pulson  nga  ritmi i biznesit, por natës ka një dozë të luksit. Sigurisht, që duhet të paguhet shtrenjtë, por ju do të merrni eksperiencen e kënaqësisë  përfundimisht .Monaco është vendi i dytë më i vogël në botë pas Vatikanit dhe ajo është e vendosur  rreth 15 kilometra nga qyteti francez i Nicës. Monako është e njohur për shkëlqimin e tij , lojrat e fatit dhe sportive. Pjesa më e famshme e Monte Carlo, është  e  quajtur “diamant i Monakos”. Qyteti ka rreth 30.000 banorë dhe një nga më të rëndësishme specifike është  gara  Formula 1 që ndikon më tej  në  rritjen e numrit të turistëve dhe dashamirësve të  adrenalinës. Kur ju përmenda Monte Carlo, mendimi i parë në kokën tuaj është kompleksi i kazinove . Monte Carlo është një qytet me një histori të mrekullueshme dhe një  vend me kulturë. Opera, baleti, muzeu kombëtar dhe teatri i shfaqjeve  janë disa nga copëzat më spektakolare e cila ofron një përvojë që është e vlefshme për tu ndierë.

Monte-Carlo-1-620x338 Monte-Carlo-2-620x465 Monte-Carlo-5-620x413 Monte-Carlo-6-620x415 Monte-Carlo-4-620x465 Monte-Carlo-7-620x413 Monte-Carlo-8-620x465

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi, 06 Nëntor 2019/ Zbuloni parashikimin e yjeve sipas Susan Miller

Publikuar

-

Nga

Dashi Duhet të zgjidhni një mesazh ose një mësim joge për tu kujdesur për shëndetin tuaj mendor dhe ti shpëtoni kaosit. Një lidhje zemre me një mik mund t’iu forcojë, dhe ju do të ndani lidhje telepatike e empatisë dhe kuptimin e përbashkët. Binjakët Ju keni besim të madh tek instikti juaj. Me dhuratat shpirtërore […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

48 orë në Tiranë/ Britanikët sugjerojnë vendet ideale

Publikuar

-

Nga

Prestigjiozja britanike “The Independent” së fundmi ka bërë një artikull promovues për Tiranën. Aty përshkruhen vendet më të mira ku duhet shkuar, në rast se vizitoni kryeqytetin e Shqipërisë. “Shqipëria po shkëputet nga i ftohti. Pas dekadash në izolim, vendi i fundit i pazbuluar europian po shkon drejt modernizimit. Tirana është zemra e këtij plani”, […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Ndiheni të varfër?/ Provoni të vizitoni këto vende

Publikuar

-

Nga

Paraja është një luks i madh. Jo të gjithë e kanë fatin të kenë kaq shumë para nëpër duar dhe të bëjnë çfarë të duan. Por mos u shqetësoni. Ka një zgjidhje dhe për ju që nuk keni kaq shumë të ardhura. Merrni disa rroba me vete, pak para dhe hipni avionit për…. Këto janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: