Connect with Us

Koleksioni Apple Watch 12.000 paund, do të vjetërohet brenda një viti

Teknologji

Koleksioni Apple Watch 12.000 paund, do të vjetërohet brenda një viti

Publikuar

-

12.000 paund duket një shumë e majme për një orë. Për një orë që do të vjetërohet brenda një viti.

Shumë shpresuan se kur Tim Cook zbuloi koleksionin e tij të orave Apple — ora e artë dhe shumë e shtrenjtë e prodhuar ndonjëherë nga kompania, do të provonte se do të ishte gjithmonë koherente dhe nuk do të vjetërohet me kalimn e viteve. Por ora 12,000 paund nuk është edhe aq e shtrenjte sidomos për njerëzit e pasur dhe biznesin të cilët i blejnë ato thjesht si një bizhu më shumë.

Kompania nuk flet për ndonjë eksperiencë në shitje: orat do të shiten në numër të limituar dhe vetëm në dyqane të veçanta kështu që një pjesë ë çmimit do të justifikohet me ekskuzivitetin.

Apple ka zbulur edhe mbajtëset e tyre të prodhuara nga materile rezistente dhe të forta. Por teksa këto mbajtëse nuk do të vjetërohen për shkak të materialit të përdorur, ora brenda saj do të vjetërohet shumë shpejt. Sfida më e madhe e Apple tani është të bindë njerëzit se ja vlen të blesh këtë orë e cila mund të dalë jashtë funksionit brenda një viti.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: