Connect with Us

Industritë që ndoshta nuk do të ekzistojnë më pas vitit 2020

Kuriozitete

Industritë që ndoshta nuk do të ekzistojnë më pas vitit 2020

Publikuar

-

1. Sitemi i taksive
Vetëm në pak vite Uber ka mundur të hedhë një hap përpara për këtë. Nga ana tjetër taksitë automatike duket se janë në rrugë e sipër.

2. Industria e letrës
Industria e letërs nuk do të zhduket plotësisht por ajo do të tkurret rreth vitit 2020 si rezultat i dixhitalizimit të gjithçkaje.

3.Telefonat e shtëpisë
Telefonat e shtepisë do të zhduken mbase më parë se viti 2020. Smartfonët duket se e kanë aneksuar këtë ndustri dhe e kanë bërë pothuaj të panevojshme për komunikimin.

4.Telefonat celularë
Vite më parë, telefonat celularë u bënë si kompjutera portativë. Gjatë 5 viteve të ardhshëm të gjitha të dhënëat do të jenë të dhëna dhe nuk do të ndahen në të dhëna të telefonit apo të dhënë të internetit.

5. Kartat e kreditit
Ashtu si disqet muzikore apo video-kasetat edhe kartat plasitke do të zhduken. Herët a vonë ato do të zëvendësohen nga pajisje dixhitale.

6. Teatri
Shitjet kanë rënë ndjeshëm për një arsye të vërtetë: për një çmim të caktuar të shohësh një shfaqje në teatër nuk ka ndonjë vlerë të madhe. E vetmja e mirë e kësaj është skena dhe zëri. Por me një investim të vogël kjo mund të realizohet edhe në shtepi.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Surpriza me financat dhe karrierën/ Parashikimi i horoskopit për javën e fundit të muajit Shkurt

Publikuar

-

Nga

Dashi Nëse keni arritur ta mbani stresin në punë mënjanë, do të jeni në gjendje të shijoni një kohë të mirë në shtëpi dhe shëndeti juaj do të jetë optimal. Planetet kanë filluar të komplotojnë në favorin tuaj. Ju duhet ta mirëpresni këtë energji të gjallë. Mundohuni të mos ankoheni nëse gjërat bëhen të vështira […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE