Connect with Us

West: Racizmit i ka skaduar afati

Showbizz

West: Racizmit i ka skaduar afati

Publikuar

-

Këngëtari amerikan Kanye West, ka thënë se racizmit i ka skaduar afati duke shtuar se disa njerëz me ngjyrë e kanë thyer konceptin e racës nëpër botë. Këto komente ai i bëri gjatë intervistës me “Clique” për këngë e tij më të re “N***as in Paris” dhe për përdorimin e termit kundër zezakëve. “Tani është e vështirë për njerëzit me ngjyrë. Dhemb kur e dëgjojmë atë fjalë sepse ende e dimë se racizmi është një gjë që fyen njerëzit me ngjyrë”, ka thënë West. “Termi tani është më klasik dhe më social sepse janë disa njerëz me ngjyrë si Obama dhe Jay Z që kanë thyer konceptin e racës. Racizmi tani është një koncept të cilit i ka skaduar afati.  “Është një koncept që njerëzit e përdorin për të fyer, për tu shoqëruar me të tjerët dhe për çdo gjë tjetër. Është e tmerrshme”. West pritet të publikojë albumin e tij të ri “So Help Me God” kah fundi i vitit 2015.

12a 12b 12c

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: