Connect with Us

Kjo kuti druri kthehet në një tavolinë e katër karrige për pak sekonda (Video)

Kuriozitete

Kjo kuti druri kthehet në një tavolinë e katër karrige për pak sekonda (Video)

Publikuar

-

Nëse i jepni një marangozi pak kohë ai mund të krijojë objekte magjike të cilat mund t’i hidhni në internet dhe t’i bëni të tjerët të ndihen xhelozë.

Izzy Swan ka punuar në një dyqn për prodhimin e orendive shtëpiake. Tashmë në pension ai e kalon kohën duke prodhuar objekte të pabesueshme dhe duke transformuar pajisjet shtëpiake.

Në sitin e tij, Think Woodworks, ai poston të gjitha llojet e ndryshme të projekteve por njëra prej tyre duket se i kalon pritshmëritë.  Eksperimenti i tij i fundit duket se është magjik.

Një kuti druri e cila kthehet në një tavolinë me katër karrige. Mund ta blini planin e tij për të transformuar tavolonën për 10 dollarë. Nuk po ju detyrojmë të bëni një të tillë sepse nuk ka për të qenë e lehtë, thjesh mund të keni planin e ndërtimit të saj në duart tuaja.

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: