Connect with Us

Aplikacioni që tregon jetëgjatësinë tonë

Teknologji

Aplikacioni që tregon jetëgjatësinë tonë

Publikuar

-

Life Clock quhet aplikacioni i orës Apple Watch i cili përdor dhe përditëson të dhënat tuaja të shëndetit dhe numrëon se sa ju ka mbetur nga jeta juaj. Minutat shtohen në orën tuaj kur jeni në palestër dhe zbriten kur flini shumë minuta gjumë.
Një model i këtij aplikacioni është realizuar nga komapnia e dizenjimit Rehabstudio. Aplikacioni ka për qëllim të përfshijë informacion nga programi HealthKit i Apple dhe përditëson automatikisht jetëgjatësinë tuaj në bazë të aktivitetit që ju bëni.
Ndërkohë që idea e këtij aplikacioni mund të duket diçka e trishtuar për disa, programi ka qëllim të jetë motivues. “Ne duam të inkurajojmë njerëzit që të marrin vendime të drejta duke u kujtuar gjatë gjithë kohës për veprimet dhe aktivitetet që bëjnë.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: