Connect with Us

I gjithë qyteti jeton në pallat

Kuriozitete

I gjithë qyteti jeton në pallat

Publikuar

-

Në qytetin e vogël Whittier në Alaskë, ku bie deri në 6 metra borë çdo vit, thuajse të gjithë banorët jetojnë në një pallat. 218 banorët e qytetit të izoluar jetojnë në këtë godinë 14- katëshe. Qyteti lidhet me të vetmin tunel një kalimësh më të gjatë në SHBA. Tuneli kombinon kalimet çdo gjysmë orë. Ai mbyllet natën dhe hapet në mëngjes. Në Begich Tower jetojnë të gjithë, aty është stacioni i policisë, një shkollë, dy ambiente me lodra për fëmijë, dy dyqane, një restorant, një lavanderi dhe një postë. Aty ka edhe një kishë në bodrum.


Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/fun/i-gjithe-qyteti-jeton-ne-kete-pallat-90823/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Surpriza me financat dhe karrierën/ Parashikimi i horoskopit për javën e fundit të muajit Shkurt

Publikuar

-

Nga

Dashi Nëse keni arritur ta mbani stresin në punë mënjanë, do të jeni në gjendje të shijoni një kohë të mirë në shtëpi dhe shëndeti juaj do të jetë optimal. Planetet kanë filluar të komplotojnë në favorin tuaj. Ju duhet ta mirëpresni këtë energji të gjallë. Mundohuni të mos ankoheni nëse gjërat bëhen të vështira […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE