Connect with Us

Ju shqetëson migrena? Ja si ta ndaloni

Life Style

Ju shqetëson migrena? Ja si ta ndaloni

Publikuar

-

Pse të helmoheni me ilaçe kundër dhimbjes dhe pa nevojë të bëni shpenzimin e parave, kur në shtëpi mundeni për 5 minuta të krijoni një mjet efikas nga kripa dhe limoni për dhimbjet e kokës të shkaktuara nga migrena.

Njerëzit që vuajnë nga migrena e dinë se sa e keqe është ajo dhimbje.

Migrena mund t’ju bëjë jetën mjaft të hidhur dhe nganjëherë madje është rezistuese ndaj qetësuesve.

Megjithatë, ekziston një metodë për të ndihmuar pothuajse të gjithë njerëzit.

Kjo është një metodë e mjekësisë tradicionale që neutralizon dhimbjen menjëherë (brenda disa minutave), por është me një shije pak të pakëndshme.

Metoda e propozuar për trajtimin e migrenës është shumë e thjeshtë, e gjitha çka duhet është kripa nga Himalajet, lëng limoni dhe pak lëvore limoni.

Së pari, duhet të zgjidhni kripë të cilësisë së lartë.

Rekomandohet për të përdorur kripën kristalore nga Himalajet, sepse ajo është e pasur me minerale (është në dispozicion në dyqanet e ushqimit të shëndetshëm, supermarkete të mëdha).

Ky lloj kripe përmban 84 elemente!

Kripa mund të ju shpëtojë nga dhimbja e kokës, migrena, rrit nivelin e serotoninës në gjak, forcon sistemin imunitar dhe bënë normalizimin e bilancit acid-alkaline në trup.

Pra, ajo çfarë duhet të bëni është të shtrydhni lëngun nga 2 kokrra limoni, pak lëvore të limonit të paspërkatur dhe shtoni në të 2 lugë kripë nga Himalajet. Përzieni përbërjen, më pas e shtoni në një gotë me ujë (2 dl).

Pijen duhet tundur para se ta pini me të parën.

Shija është e pakëndshme, por kjo formulë funksionon  për disa minuta.

Shënim i rëndësishëm:

Nëse vuani nga tensioni i lartë i gjakut, duhet së pari të konsultoheni me një ekspert para se të përcaktoheni për këtë trajtim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: