Connect with Us

10 marifete që mund t’i përdorni me mjetet e jetës së përditshme

Life Style

10 marifete që mund t’i përdorni me mjetet e jetës së përditshme

Publikuar

-

Shpesh hasim disa mënyra speciale të përdorimit të gjërave të përditshme që as nuk  na kishin shkuar nëpër mend. Ja disa prej tyre:

  1. Kanacet e pijeve me gaz kanë një pjesë në kapakun e tyre që mund të shërbejë fare mirë si mbajtëse për pipëzat. Duke e kthyer atë mbrapsht ato nuk lëvizin.1
  2. Kutitë prej kartoni të lëngjeve për fëmijë shpesh janë shqetësuese sepse ato derdhen shumë lehtë. Por nëse I hapni pjesët anës dore të tyre në kënd 90 gradë asgjë nuk ka për të ndodhur.2
  3. Vrima në fund të bishtit të tiganit është vendi ideal për të mbajtur lugën gjatë gatimit.3
  4. Shpërdoroni më pak karamele Tic Tac duke i hapur ato nga kapaku.4
  5. Mbaheni gjalpin e kikirikut përmbys në frigorifer. Do të jetë më i thatë në majë sesa në fund.5
  6. Shmangni shkëputjen e prizave duke i lidhur ato së bashku. Ato nuk do të shkëputen edhe pot tërhiqen fort.6
  7. pastroni dhëmbët duke e lidhur fillin dentar në formë rrethore. Rrethoheni atë midis gishtave tuaj dhe përdoreni.7
  8. Ktheni kapakun e gotave plastike të kafesë apo lëngjeve të tjera në një mbajtëse ideale për vetë gotën.8

  9. Kurseni pastën e dhëmbëve. Një sasi e vogël e saj është e mjaftueshme për të larë dhëmbët. Hidhni pastën vetëm në majë të furçës.10
  10. Përdorni kapakët e aluminit të koseve me ushqimeve te tjera në vend të lugës. Kapaku I aluminit mund të modifikohet lehtësisht në një lugë dhe të përdoret gjatë një pikniku.9

 

 

 

 

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: