Connect with Us

Vetëm 1% e fëmijëve duan të bëhen politikanë kur të rriten

Kuriozitete

Vetëm 1% e fëmijëve duan të bëhen politikanë kur të rriten

Publikuar

-

A keni dëgjuar shumë fëmijë të thonë se dëshirojnë të bëhen politikanë kur të rriten?? Sipas disa të dhënave të reja nga YouGov, vetëm 1% e fëmijëve nga 8-15 vjet duan të bëhen politikanë.

Të pyeturit nuk u zgjodhën nga ndonjë listë po rastësisht nga dëshirat e tyre. U duk se shumë pak fëmijë vuajnë për pushtet. Ata dëshirojnë të jënë pjesë e shkencës apo sektorit teknologjik (12%) apo në shëndetësi dhe kujdes (11%).

Më pas se 10 % nuk pëlqejnë të jenë pjesë e profesioneve të sipërpërmendura por pëlqejnë industritë kreative.

I njëjti numër fëmijësh që duan të bëhen politikanë duan edhe të bëhen astronautë apo ushtarakë. Pra një e ardhme e tmerrshme e pret hapësirën apo betejat e luftës ashtu si edhe politikën.

Të tjera karierra që morën më 1% të pikëve janë edhe biznesmenët, sipërmarrësit dhe arkeologët.

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: