Connect with Us

Meshkujt shikohen në pasqyre më shumë se femrat

Life Style

Meshkujt shikohen në pasqyre më shumë se femrat

Publikuar

-

Nga një studim i kompanisë “Avaj”, që merret me shitjen e produkteve kozmetike, ku janë përfshirë rreth 1000 britanikë, ka zbuluar se femrat nuk janë më gjinia që shpenzojnë më shumë kohë para pasqyrës.

Mesatarisht, meshkujt shikohen në pasqyre 23 herë në ditë ose dhjetë minuta gjatë 24 orëve, për dallim nga vajzat që këtë gjë e bëjnë vetëm 16 herë. Po ashtu, mënyra se si e shohin veten, ndryshon nga meshkujt te femrat.

Meshkujt priren të shikojnë pjesët e trupit për të cilët ndjehen “krenarë”, ndërsa femrat ato pjesë për të cilat ndihen të “turpëruara”. Kështu, rreth 76% e meshkujve të përfshirë në studim ishin të lumtur t’i drejtoheshin pasqyrës për të admiruar pjesën e duarve dhe gjoksit, ndërsa me radhë vijnë këmbët, buzëqeshja, sytë dhe flokët.

Rreth 11% e meshkujve u shprehën se shikohen në pasqyre mbi 30 herë në ditë, ndërsa 82% mendojnë që të dukesh mirë, është çelësi për të arritur atë që dëshiron. Po ashtu, rreth 67% e meshkujve shprehën se kanë tre ose më shumë produkte kozmetike, ndërsa 34% u treguan të sinqertë kur u shprehën se përdorin produkte kozmetike të një anëtari të familjes ose një shoku.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE