Connect with Us

Dhjetë artistët që u hetuan nga FBI

Kuriozitete

Dhjetë artistët që u hetuan nga FBI

Publikuar

-

Këta 10 artistë sigurisht se kishin ndjenjën se janë nën llupën e paparacëve. Nga Pablo Picasso e deri tek Georgia O’Keefe, artistët ndër vite kanë pasur ‘Paparaci’ Shërbimin sekret amerikan (FBI), por padyshim disa për këtë gjë nuk kanë qenë në dijeni fare.

1.Pablo Picasso, u lind në Spanjë, jetoi shumicën e jetës së tij në Francë dhe asnjëherë në fakt nuk vizitoi Shtete e Bashkuara, mirëpo kjo nuk i ndaloi FBI-in që të grumbullojë dosje rreth tij.

2.Andy Warhol

3.Milton Rogovin

4.Alexander Calder

5.Yoko Ono

6.Arnold Mesches

7.Georgia O’Keefe

8.Thomas Kinkade

9.Jaxkson Pollack

10.Hasan Elahi

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: