Connect with Us

Dhjetë artistët që u hetuan nga FBI

Kuriozitete

Dhjetë artistët që u hetuan nga FBI

Publikuar

-

Këta 10 artistë sigurisht se kishin ndjenjën se janë nën llupën e paparacëve. Nga Pablo Picasso e deri tek Georgia O’Keefe, artistët ndër vite kanë pasur ‘Paparaci’ Shërbimin sekret amerikan (FBI), por padyshim disa për këtë gjë nuk kanë qenë në dijeni fare.

1.Pablo Picasso, u lind në Spanjë, jetoi shumicën e jetës së tij në Francë dhe asnjëherë në fakt nuk vizitoi Shtete e Bashkuara, mirëpo kjo nuk i ndaloi FBI-in që të grumbullojë dosje rreth tij.

2.Andy Warhol

3.Milton Rogovin

4.Alexander Calder

5.Yoko Ono

6.Arnold Mesches

7.Georgia O’Keefe

8.Thomas Kinkade

9.Jaxkson Pollack

10.Hasan Elahi

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Këto 6 pyetje do t’ju ndihmojnë të kuptoni se çfarë dëshiron në të vërtetë shpirti juaj

Publikuar

-

Nga

1.Cfarë ju bën të lumtur? Kjo është një pyetje e bukur e thjeshtë, megjithëse ndonjëherë është e vështirë të përgjigjesh. Cfarë ju bën vërtet të lumtur? Për shembull, a ju bën të lumtur puna juaj e tanishme? Apo është thjesht një mjet për të fituar para? 2.Cfarë doni të bëni? A ka ndonjë gjë që […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ankth dhe vetëvlerësim i ulët/ 8 shenja që ju bëjnë të kuptoni nëse jeni rritur në një familje toksike

Publikuar

-

Nga

Ankthi i fshehur, emocione të vërteta dhe vetëvlerësim të ulët – për fat të keq, disa prindër arrijnë t’i kalojnë të gjitha këto cilësi negative për fëmijët e tyre. Egoizmi dhe indiferenca e tyre ndaj ndjenjave të fëmijëve të tyre ndikojnë shumë në fëmijërinë e tyre. Si rezultat, fëmijët fillojnë të kritikojnë veten, ndjehen të pafuqishëm […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Foto-Çfarë nënkuptojnë në të vërtetë emrat dhe logot e markave të famshme botërore

Publikuar

-

Nga

A e dini se cfarë do të thonë shkronjat në emrin IKEA? Apo çfarë e frymëzoi krijuesin e logos Android? “Bright Side” ju sugjeron të hidhni një vështrim në historinë e markave me famë botërore dhe të zbuloni se çfarë ndikoi në krijimin e logove dhe emrave të rëndësishëm. Pepsi Sipas Davis Bradham, krijuesi i […]

LEXO TE PLOTE