Connect with Us

5 gjërat kryesore që duhet të dini rreth Android Pay

Teknologji

5 gjërat kryesore që duhet të dini rreth Android Pay

Publikuar

-

Një nga problemet që ndeshet në të gjitha pajisjet inteligjente personale është se ato nuk janë edhe aq personale sa do të dëshironim. Sigurisht që mund të vendosni një fjalëkalim për të fshehur përmbajtjet private, apo mund të përdorni sensorin e gjurmëve të gishtave. Megjithatë, është e pamundur që të ndaloni dikë t’i hedhë sytë pajisjes tuaj dhe të shohë se çfarë po bëni. Koncepti më i ri i orës inteligjente të Lenovo-së përqendrohet pikërisht tek ky problem. Gjatë eventit teknologjik të zhvilluar në Pekin, Lenovo zbuloi idenë e saj për krijimin e një orë me dy ekrane. Ora Magic View do të ketë një ekran dytësor të fshehur në pjesën e rripit. Ky ekran do të përdoret për të parë foto dhe video. Për të parë video në një ekran kaq të vogël do të vijë në ndihmë teknologjia e “reflektimit optik”, e cila projekton imazhet tek retina juaj me një madhësi 20 herë më të lartë. Ky ekran mund të përdoret për të shfletuar rrjete të ndryshme sociale, si Facebook apo Twitter, pa u shqetësuar se dikush mund t’ju përgjojë. Ju mund të lexoni me të edhe artikuj nga gazeta të ndryshme, të shikoni hartat, foto apo video.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: