Connect with Us

Tavolina e ngrënies multifunksionale

Life Style

Tavolina e ngrënies multifunksionale

Publikuar

-

Për këdo që kërkon cilësi në dizajn dhe prodhim, çdo tavolinë ngrënieje nuk duhet të ketë vetëm këtë funksion. Dhe është pikërisht këtu që fillon kërkimi për një tavolinë perfekte ngrënieje. Informacioni është i domosdoshëm , në mënyrë që të merrni vendimin e duhur për tavolinën tuaj perfekte, kështu që duhet të dish cfarë kërkon përpara se të kërkosh të gjesh. Realisht ka shumë dizajne gjë që e bëjnë zgjedhjen akoma më të vëshirë… por ne me profesionalizmin tonë ju ofrojmë 5 modelet më të mira:   1- Tavolina e parë në listën tonë vjen e projektuar nga dizajneri gjerman Draenert. Ajo është një tavolinë multifunksionale , prej mobiljeje në të cilën të tërheq më së shumti mesi i saj i cili krijon një hapësire metalike. Një gjë e tillë përdoret për të vënë ushqimin direkt nga kuzhina në të , për të ruajtur shampanjën apo për të vendosur servisin që do përdoret gjatë ngrënies. Kjo tavolinë mund të realizohet në gure natyral apo në MDF. Ky model tryeze ngrënieje është perfekte për një sallon modern. 2- Kjo tryezë vjen si dizajn dhe prodhim italian . Mund të luajmë me ngjyrat : te bardhën e të zezën por, gjithmonë me siperfaqen prej xhami. Këtu shohim shumë qartë kombinimin e dizajnit modern dhe atij klasik, pasi tryeza ka nje srukturë prej druri të bardhë e të zezë, mbuluar me xhamin bashkekohor të bardhë ose të zi. Pra nje miksim i klasikes së brëndshmi me modernen në pjesën e jashtme.   3- Vazhdojmë akoma në një krijim italian me linjat e pastra dhe me bukurine « pa kohë ». Kjo tryezë është për së gjati dhe ka në vetvete një kombimin të metalit, drurit dhe qelqit për një rezultat të mahnitshëm. Ajo ka dy variante për sipërfaqe : ose me dru arrë ose me xham kristali të llakuar, ndërkohë që baza mund të bëhet me një nga keto katër materiale : inoks të llakuar e rafinuar në ngjyrë të bardhë, gri të errët apo me dru arre. 4- Kjo tryezë e projektuar nga dizajner Crate & Barrel në stil amerikan, duket sikur të sjellë një pjesë të vogël të natyrës dhe transmeton qetësi në sallën e ngrënies. Kombinimi bashkohorë i drurit të thjeshtë natyral e të rënde, me sa duket është ajo cka disa dëshirojnë : një tryezë mbresëlënëse e të vecantë ngrënieje në shtëpinë e tyre. 5- Desajneri i njohur amerikan Thos Moser donte këtë tavolinë në menyrë që ky dizajn I mahnitshëm të krijonte eksperiencën e një darke perfekte e mbresëlënëse. Sipas tij dëshira dhe detyra e cdo dizajneri është të krijojë një produkt absolutisht të balancuar si për të rriturit ashtu edhe për fëmijët, në mënyrë që secili të shijojë jo vetem ushqimin po edhe rehatinë që ofron kjo tryezë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Një kërkesë në rritje për “klipet” e nxehta/ Punojëset e seksit offline të detyruara të nisin punën në internet

Publikuar

-

Nga

Shumica e punonjësve të seksit takojnë klientë personalisht. Për ta, koronavirusi parashikon rrënim ekonomik. “Virusi është një fatkeqësi për bizneset që përballen me klientët – dhe puna e seksit nuk është ndryshe”, thotë Goddess Cleo, një dominatrix nga Londra. “Shumica e të ardhurave të mia gjenerohen nga sesione dhe ngjarje një për një. Unë normalisht […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Kjo është shenja që duhet të ketë kujdes ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Dashi Ditën e sotme hëna do të jetë e vendosur në shenjë n tuaj. Edhe pse do të favorizoheni nga forca të mëdha dhe shpresa, do të keni nevojë të mbaheni shumë fort. Vonesat dhe ngadalësimet që janë të pashmangshme në këtë periudhë kërkojnë që ju të bëni gjëra pa nxitim . Deri të enjten […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Sot në serialin Lule të vetmuara/ Gokhan i shpreh dashurinë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Seher i jep para Meralit por pa e kuptuar kjo e fundit. Meral kërkon leje nga Ferideja që të shkojë të festojë ditëlindjen e një mikeshe. Feride nuk i jep leje Meralit me frikën prej ndonjë rreziku. Meral vendos të dalë fshehtas nga konvikti. Xhemre dhe Gokhan takohen në parkun e lojërave dhe gjatë bisedës […]

LEXO TE PLOTE