Connect with Us

Pishina më e thellë në botë

Kuriozitete

Pishina më e thellë në botë

Publikuar

-

A e keni parë ndonjëherë “Y-40″ të njohur si “Kënaqësia e Thellë” , pishinën më të thellë në botë? Kjo pishinë është e thellë 40 metra, andaj nuk rekomandohet ta vizitojnë njerëz me zemër të dobët. Thellësia e saj është e barabartë me lartësinë e nëntë autobusëve dykatësh, të vendosur njërin mbi tjetrin. Pishina është e vendosur në hotelin me pesë yje “Terme Millepini” në Montegrotto Terme, në Itali. Atë e dizajnoi arkitekti i famshëm, Emanuele Boaretto. Qendra notuese ka tipare të shpellave nënujore dhe një tunel nënujor unik, që qëndron pezull në mënyrë që vizitorët të shijojnë thellësinë e pishinës pa u lagur fare. Zhytësit mund të veshin kostume të thjeshta zhytjeje me oksigjen, ndërsa uji mban temperaturë rreth 32-24 °C.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: