Connect with Us

Pija ideale për të shmangur sulmin në zemër

Shëndeti

Pija ideale për të shmangur sulmin në zemër

Publikuar

-

 

Çaji i bwrë përmes lëvores së hollë të bërthamës së arrës mund të ndihmojë kundër bllokimit të arterieve koronare, sëmundjeve të zemrës dhe temperaturës. Ky është një ilaç i thjeshtë natyral që veçanërisht është i këshillueshëm për duhanxhinjtë.

Ta konsumoni në stomak të zbrazët do të kishte një efekt më të madh shëndetsor, pasi ai ndikon edhe në rregullimin e pasqyrës së gjakut dhe lehtëson dhimbjet në gjoks. Ky çaj ndikon mirë edhe kundër temperaturës që është në lidhje me dhimbjet në zemër.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Nga uji tek kafeja/ Zbuloni pijet më të rëndësishme për forcimin e zemrës dhe parandalimin e sëmundjeve

Publikuar

-

Nga

Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve që kanë lidhje me zemrën, sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik. Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaktare të shumë vdekjeve në botë. Ato përfshijnë edhe difektet e zemrës, aritminë dhe sëmundjen […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Kini kujdes/ Nëse keni gjithnjë ftohtë, ja sëmundjet që po jua shkaktojnë dhe si të kujdeseni për veten

Publikuar

-

Nga

Intoleranca e ftohtë është kur jeni jashtëzakonisht i ndjeshëm ndaj temperaturave të ftohta. Intoleranca e ftohtë është më e rëndë sesa ndjenja normale e ftohjes kur jeni jashtë në një ditë të ftohtë. Disa njerëz janë të prirur të kene ftohtë, veçanërisht ata që kanë probleme shëndetësore kronike ose pak yndyrë në trup. Nëse keni intolerancë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Po kaloni një situatë të vështirë?/ Zbulohet arsyeja pse ju bien flokët në këtë sezon dimri

Publikuar

-

Nga

humbja e flokeve

Sezoni i vjeshtës dhe fillimi i dimrit, njihet tashmë si një periudhe stresuese ku shumë njerëz fillojnë të ndiejnë ndryshime në trup, fytyrë apo flokë. Zakonisht stresi shoqërohet me rënien e flokëve, që në shumë raste kthehet në një tjetër problem shqetësues. Edhe pse mund ta kemi vënë re që pas një situate të vështirë […]

LEXO TE PLOTE