Connect with Us

Apple Watch 30 orë më shumë bateri

Teknologji

Apple Watch 30 orë më shumë bateri

Publikuar

-

Një rrip i ri për “Apple Watch” do të rrisë jetëgjatësinë e baterisë deri në 30 orë. Por, lajmi i keq është se ky aksesor kushton 249 dollarë, apo gati sa 70% e çmimit të “Apple Watch Sport”. Rripi madje kushton 50 dollarë më shumë se ora “Pebble Time”, e cila mund të funksionojë për një javë të tërë me një furnizim të vetëm me energji. Rripi është krijuar me gomë silikoni me tri bateri polimer litiumi. Ai mund të furnizohet me energji nëpërmjet një microUSB-je dhe ka një adaptues LED. Që prej së premtes së kaluar, “Apple” zgjeroi tregun e “orëve të mençura”, të cilat tani mund të blihen edhe në Itali, Meksikë, Singapor, Korenë e Jugut, Spanjë, Zvicër dhe Tajvan. Këto shtete i bashkohen listës së vendeve që prej kohësh shesin “Apple Watch” e që janë: Australia, Kanadaja, Kina, Franca, Gjermania, Hong Kongu, Japonia, SHBA dhe Mbretëria e Bashkuar. Planet e kompanisë janë që në gjysmën e dytë të muajit korrik, saktësisht me datën 17, “Apple Watch” të shitet edhe në tre shtete tjera: Holandë, Suedi dhe Tajlandë.“Apple” është kritikuar në vazhdimësi për mënyrën se si i nxjerr pajisjet e saj në treg, duke bërë që klientët të presin me javë, muaj apo edhe vite.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: