Connect with Us

Pronarja nderron jete, qeni e pret 8 ditë jashtë spitalit

Kuriozitete

Pronarja nderron jete, qeni e pret 8 ditë jashtë spitalit

Publikuar

-

Prej 8 ditësh një qen ka qëndruar jashtë derës së spitalit për të pritur padronen e tij, e cila vdiq prej pleqërisë. Qeni besnik nuk u largua për asnjë moment nga spitali në Brazil, por durimi i tij nuk u shpërblye pasi 82 –vjeçarja vdiq. Sipas një zyrtari të Shërbimit Emergjent Mobile, gruaja vuante nga bronkiti astmatik dhe ka marrë kujdes të vazhdueshëm. “Kur shkonim në shtëpinë e të moshuarës, qeni ishte gjithmonë aty dhe ndoshta ka ardhur në spital duke ndjekur ndonjë anëtar të familjes, që më pas të qëndronte”, tha zyrtari. Drejtoresha e spitalit, Wanda Camilo, tha se “Shumë persona duan që ta adaptojnë, kam marrë shumë telefonata. Edhe një mjeku ynë ka si qëllim që ta adaptojë”. Miku besnik është marrë nën kujdestarinë e pronarit të një dyqani për kafshët, i cili po kujdeset për të.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: