Connect with Us

Apple fillon shpërndarjen e ftesave për evenimentin e 9 shtatorit

Teknologji

Apple fillon shpërndarjen e ftesave për evenimentin e 9 shtatorit

Publikuar

-

Nëse ende nuk e dinit, po ju themi që Apple do të prezantojë smartfonin e saj të ardhshëm, iPhone 6S në një eveniment që do të mbajë në datën 9 shtator, si tradicionalisht Së fundmi Apple ka filluar shpërndarjen e ftesave për këtë event të cilat nxjerrin në pah më shumë informacione rreth tij. Ky event do të mbahet në datën 9 shtator në orën 10am në sallën gjigande Bill Graham Auditorium në San Francisco. Përkrah iPhone 6S dhe iPhone 6S Plus, një produkt tjetër që është përmendur se do të debutojë gjatë këtij eventi është dhe një iPad i ri. Nuk dihet nëse do të debutojë një iPhone 6C apo jo. Ky lançim i smartfonëve të rinj do të shoqërohet nga sistemi i ri operativ iOS 9 cili ka disa muaj që është në fazë testimi. Orët e fundit kanë qarkulluar online disa imazhe të kamerës kryesore 12 megapiksel dhe kamerës frontale të pajisur me flash, një risi kjo në smartfonët e sotëm. Një tjetër element i rëndësishëm padyshim do të jetë dhe teknologjia ForceTouch e cila debutoi si fillim në muajin prill me Apple Watch. Ftesa është shoqëruar nga mbishkrimi ‘Hey Siri, give us a hint’.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Teknologji

Si asnjëherë më parë/ NASA zgjedh dy gra për të bërë udhëtimin e radhës në hapësirë

Publikuar

-

Nga

Christina Koch dhe Jessica Meir kanë lënë avionin e Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar për të zëvendësuar një njësi të dështuar të kontrollit të energjisë. Ato qënruan përreth 5 orë e gjysmë duke zëvendësuar rregullatorin e energjisë me një rezervë. Zonja Koch kishte realizuar plot 4 udhëtime në hapësirë ndërsa zonja Meir ishte femra e 15 që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Instagram vjen me risi/ Ja si mund t’i ktheni kujtimet tuaja në këtë rrjet social

Publikuar

-

Nga

Pak ditë më parë, rrjeti social i dytë më i përdorur në botë, Instagram, hoqi opsionin “Following activity” ku askush nga ne s’mund të përgjojë dot më se ç’bëjnë miqtë tanë në Instagram. Jo vetëm kaq, por Instagram ka ndërmend të na surprizojë sërish me një tjetër opsion që po shtohet së fundmi. Bëhet fjalë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Nuk mund të “spiunoni” më/ Instagram vjen përsëri me ndryshime drastike, ja çfarë do ndodhë

Publikuar

-

Nga

Rrjeti i dytë social më i përdorur në botë, Instagram ka sjellë përsëri ndryshime për ndjekesit e tij, ku ka shtuar opsione të reja, si dhe janë hequr opsione të vjetra për të cilat me siguri do të mërziteni. Bëhet fjalë për “Following activity”, opsion të cilin s’do të mund ta përdorim më. Kjo do […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: