Connect with Us

Citate të njohura nga Tupac-u në 19 vjetorin e vdekjes së tij

Showbizz

Citate të njohura nga Tupac-u në 19 vjetorin e vdekjes së tij

Publikuar

-

Tupac Shakur vdiq më 13 Shtator në moshën 25 vjeçare, pak ditë pas plagosjes së rëndë në Las Vegas. Pavarësisht moshës së re, figurës së tij kontraverse; këngët dhe ndikimi i tij akoma janë të fuqishëm te raperët e sotshëm. Me 75 milion albume të shitura në Botë, ai është kthyer edhe në mit.

Vdekja e tij erdhi si pasojë e një rivaliteti të skajshëm mes raperëve të Lindjes dhe Perëndimit.
Redkasia e Bota Sot, ka zgjedhur disa nga citatet më të famshme të tij.
1. Jep më të mirën nga vetja, duke mos e lejuar presionin mbi veten.
2. Jeta është një rrotë fati, varet prej teje nëse e rrotullon atë.
3. Varfëria më ka ndihmuar, që të merrem me gjithësecilin.
4. Unë nuk e zgjodha jetën si presion, por ajo mua.
5. Ka një kufi në jetë? Jo, nëse ti shpreson për të ndryshuar diçka.
6. Nëse nuk ke arsye pse jeton, atëherë gjej ndonjë arsye se për çka do vdisje?
7. Më mirë të vdesësh si një burrë, se të jetosh si frikacak.
8. S’kam frikë nga vdekja, por e vetmja gjë që më frikson, është rilindja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: