Connect with Us

Udhëtimi 30 vjeçar i çiftit nga Zvicra

Kuriozitete

Udhëtimi 30 vjeçar i çiftit nga Zvicra

Publikuar

-

Ky është një çift i cili para 30 vjetësh është nisur për “rrugë rreth botës”, rtë cilët kanë përshkuar tokën për dy vjet, për kjo nuk i ndaloi dhe siç thonë, kurrë asgjë nuk do t’i ndalë. Emil dhe Lilian Shmidt janë çift nga Zvicra të cilët në vitin 1984 u nisen për në anën tjetër të planetit. Ideja e tyre ishte që ta përshkojnë botën me veturën Toyota “Land Cruiser”. Çifti është në udhëtim vazhdimisht, tashmë kjo është kthyer në një mënyrë jetese. Ato u nisën nga Amerika Veriore për të vazhduar në atë Jugore, Afrikë, Australi e Azi. Natyrisht se e kanë përshkuar edhe Evropën, kanë vizituar 180 vende. Cifti ka kaluar 697.227 kilometra dhe meqë në çdo pesë vjet lind një shtet i ri në botë, ky çift pritet të ketë gjithmonë frymëzim lidhur me destinacionin.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: