Connect with Us

Vajza, kujdes kur grimoseni

Shëndeti

Vajza, kujdes kur grimoseni

Publikuar

-

Industria kozmetike përmbanë mijëra produkte kimike, duke filluar nga buzëkuqi e deri tek shampot e produktet tjera të higjienës personale. Kur bëhet fjalë për produktet e bukurisë efektet e ingredienteve që ato përmbajnë shkojnë përtej lëkurës. Disa prej këtyre substancave përdoren gjithashtu për pastrimin e pajisjeve industrial,andaj të gjithë besojmë që një ingredient që përdoret për të pastruar dyshemenë e garazhit nuk është i përshtatshëm për t’a vendosur brena një larësi fytyre. Ilustrimi i mëposhtem  mund t’ju bëjë, më të qartë të gjithë këtë.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Kini kujdes/ 5 simptomat që mund t’i gabojmë lehtësisht me sëmundje të tjera

Publikuar

-

Nga

44% e amerikanëve vetë-diagnostikohen në internet në vend që të vizitohen tek një profesionist . Kjo zgjedhje mund të çojë në pasoja të tmerrshme. Ju mund të përzieni sëmundjet dhe të përfundoni duke përdorur ilaçin e gabuar sepse shumë simptoma janë kaq të zakonshme. 1. Fibromialgjia dhe artriti reumatoid Artriti reumatoid dhe fibromialgjia janë gjendje kronike […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Parandalon kancerin dhe defektet e lindjes/ Zbuloni disa fakte interesante rreth brokolit dhe si ta gatuani

Publikuar

-

Nga

Brokoli është një perime që i përket familjes së lakrës. Fjala “brokoli” vjen nga fjala italiane në shumës “broccolo”, që do të thotë “lulëzimi i një lakre” , dhe fjala e vogël brocco, që do të thotë “gozhdë e vogël” ose “mbij”. Brokoli është konsideruar si një ushqim shumë i vlefshëm nga italianët që nga […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 ushqime të përditshme që ndalohen në vende të ndryshme të botës për shkak të përbërësve të tyre

Publikuar

-

Nga

Suplementet ushqimore që janë deklaruar të rrezikshme në një vend, nuk mund të ndalohen në një vend tjetër. Dhe rezulton se ne në të vërtetë mund të gjejmë produkte të dëmshme në raftet e dyqaneve tona ushqimore lokale. Ekziston edhe një gjë tjetër që është një shkak shqetësimi: ushqimet e zakonshme që njerëzit konsumojnë çdo […]

LEXO TE PLOTE