Connect with Us

Ndodh edhe kjo/ Vjedh në supermarket, menaxheri i ofron një vend pune

Life Style

Ndodh edhe kjo/ Vjedh në supermarket, menaxheri i ofron një vend pune

Publikuar

-

Një burrë u kap duke vjedhur në Malajzi, por kompania në vend që ta denonconte, i ofroi një punë.

Zinxhiri i dyqaneve ushqimore “Tesco” e mori në shqyrtim rastin e tij, duke i ofruar një vend pune.

31-vjeçari vodhi një sasi ushqimi me vlerë rreth 5 paund javën e kaluar në qytetin Bukit Mertajam. Por menaxheri i dyqanit tha se ai do të bëhet pjesë e stafit, pasi dëgjoi historinë e tij.

“E lashë punën pasi gruaja ime ra në koma gjatë lindjes së fëmijës. Kam tre fëmijë të moshës nga 3-7 vjeç në shtëpi”, i tha ai menaxherit.

Ai thotë se po shkonte në shtëpinë e të afërmve, pasi ishte kthyer nga spitali ku ndodhej e shoqja. “Pasi ecëm rreth një orë më këmbë me tim bir dy vjeç, ndaluam në supermarket, ku mora dardhë, mollë dhe ca shishe me pije”, tregoi ai.

Menaxheri i dyqanit tha se pasi e kapën teksa dilte nga ndërtesa, historia e tij i preku pa masë.

“U prekëm aq shumë sa shkuam të vizitonim shtëpinë e tij. Nuk kishte asgjë. Ai nuk ishte vjedhës. Kur e pyetëm për mallrat e vjedhura, ai pranoi menjëherë, duke thënë se i vodhi sepse ishte i uritur së bashku me të birin. Në 23 vite të punës time, nuk kisha parë të tillë. Zakonisht vjedhësit nuk e pranojnë kurrë atë që kanë bërë, por ai u rrëfye menjëherë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: