Connect with Us

Gruaja që flinte me gjarprin zbulon të vërtetën shokuese

Kuriozitete

Gruaja që flinte me gjarprin zbulon të vërtetën shokuese

Publikuar

-

Një grua nga India që mbante prej disa vitesh një gjarpër piton 4 metra të gjatë në shtëpi, zbuloi diçka shokuese mbi “mikun” e saj. Ajo e donte zvarranikun dhe kujdesej shumë për shëndetin e tij. Madje, gruaja tha se ajo flinte në shtrat me të dhe gjatë natës ai përdridhej rreth trupit të pronares.

Kur gruaja i dha ushqimin, pitoni e refuzoi atë prej disa ditësh. E shqetësuar për shëndetin e tij, e çoi tek veterineri. Gruaja iu lut që ta shpëtonte zvarranikun, pasi e donte shumë. Madje i rrëfeu veterinerit se ata flinin bashkë. Nga biseda që pronarja zhvilloi me këtë të fundit, u gjet edhe problemi i pitonit.

Veterineri i i tha asaj se gjarpri ndaloi së ngrëni për arsye se po përgatiste stomakun e tij për një vakt të madh, ai po përndiqte prenë e radhës:

“Zonjë, gjarpri juaj nuk është i sëmurë. Ai po përgatitet që të ju hajë juve. Kur ai rrotullohet rreth trupit tuaj, e bën një gjë të tillë që të masë peshën e presë së tij, në mënyrë që të përgatitet për sulmin. Ai nuk po ha që të ketë hapësirë boshe në stomakun e tij për vaktin e bëshëm”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: