Connect with Us

Në Japoni fëmijët fotografohen kështu…

Kuriozitete

Në Japoni fëmijët fotografohen kështu…

Publikuar

-

Kur vjen fjala për të fotografuar fëmijët, prindërit mundohen të gjejnë ide sa më origjinale duke kaluar shpeshherë në ide te çuditshme. Në rrjetet sociale në Japoni është përhapur një trend i ri kohët e fundit, ku në qendër janë jo vetëm fëmijët por edhe pjeshkat.

Prindërit po postojnë foto në Instagram me të pasmet e të vegjëlve të tyre, duke i mbuluar me pjeshkë.

E gjitha nisi si një konkurs nga kompania Kodomono ndërsa tani ky trend po përhapet kudo, në të gjitha rrjetet sociale.

Postimet me shkrimin 桃尻hashtag që do të thotë “pjeshkë” në anglisht duket që ka marre superxhiro sidomos në instagram.

Më poshtë sjellim për ju disa prej këtyre fotove./citynews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: