Connect with Us

VIDEO/ HTC prezanton EVO 10

Teknologji

VIDEO/ HTC prezanton EVO 10

Publikuar

-

Prej më shumë se një muaj në internet ishin duke qarkulluar raportime se HTC ishte duke punuar për një smartfon tjetër i cili do të hidhej në treg përpara mbylljes së vitit 2016. Telefoni ka një pamje vërtet shumë të bukur  si dhe ofron një certifikim IP 57 që do të thotë së është rezistent ndaj ujit. Telefoni vjen me një ekran prej 5.5 Inch  të cilit do t’i japi jetë një procesor Snapdragon 810 me 8-të bërthama me një shpejtësi 2 GHz, i cili do të mbështetet nga një njësi rami prej 3 Gb dhe memorie 32 Gb ose 64 Gb, kjo mbetet ta zgjidhni ju.

Ende nuk është bërë i njohur një çmim zyrtar nga kompania por, ekspertë të teknologjisë shprehen se telefoni do të shitet për një shifër rreth 600 dollarë aq sa është edhe i ngjashmi i tij smartfoni “HTC Bolt” në listën e shitjeve pa një kontratë më një kompani telefonike./Citynews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: