Connect with Us

Xianomi Mi 6 do të hidhet në treg në mars

Teknologji

Xianomi Mi 6 do të hidhet në treg në mars

Publikuar

-

Kompania Kineze e prodhimit të smartfonëve ka qenë në qendër të vëmendjes këto ditë për sa i përket telefonit Mi Max Nano, një telefon që ekrani i tij është pothuajse sa gjithë smartfoni dhe nuk ka pothuajse fare korniza. Tashmë një raportim i ri vjen nga Kina dhe sipas tij Xianomi është duke përgatitur të hedhë në treg një smartfonë të ri të quajtur Mi 6 i cili do të vi i pajisur me procesorin Snapdragon 835.

Ky telefon sipas burimeve të “gsmarena” pritet të hidhet në treg në të njëjtën kohë me lançimin e  Galaxy S8 nga Samsung. Ndërkohë Mi 6 nëse thashethemet janë të vërteta do të jetë telefoni i parë i Kinez që do të hidhet në treg me procesorin Snapdragon 835./Citynews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: