Connect with Us

Ja si mund të ndaloni rënien e flokëve

Shëndeti

Ja si mund të ndaloni rënien e flokëve

Publikuar

-

Në ditët e sotme rënia e flokëve fillon që në mosha shumë të reja  dhe sipas specialistëve kjo gjë vjen nga shtimi i stresit. Shumë njerëz shpenzojnë shifra të mëdha për medikamente dhe trajtime që të mund të rikthejnë flokët por, ajo që nuk dini është se mjalti është i vetmi “mjekim” që u nevojitet.

Mjalti është shumë i pasur në antioksidantë dhe gjithashtu ka aftësi antibakteriale dhe antifungale që e bëjnë atë një përbërës kryesorë të trajtimeve për parandalimeve e rënies së flokut. Edhe pse mund tu duket si diçka e shpifur lyerja e flokëve tuaj me mjaltë, rezultatet që do tu japë në një kohë shumë të shkurtë do tu bind që ta përdorni gjithmonë dhe më shpesh./Cityneës.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shëndeti

Ndikon në sistemin imunitar dhe lufton sëmundjet/ Përfitimet e jashtëzakonshme të vajit të farës së zezë

Publikuar

-

Nga

Vaji i farës së zezë është i njohur për përfitime të shumta shëndetësore.Vaji i farës së zezë (Nigela Sativa) ka një përdorim të gjerë rreth 2500 vjeçar dhe gjurmët e përdorimit të tij janë gjetur në qytetërimet e lashta greke dhe egjiptiane. Sot, vaji i farës së zezë konsiderohet si një ilaç universal dhe i […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Përmirësimi i cilësisë së ajrit/ Ulja e rrezikut të sëmundjeve të ndryshme

Publikuar

-

Nga

Përmirësimi i cilësisë së ajrit ka qenë e vetmja e mirë që ka sjellë Coronavirus dhe duhet të mbahet përmes çdo strategjie daljeje. Historitë e jetës së egër që kthehen në hapësirat e mëparshme të pabanueshme dhe dioksidi i azotit i cili është ulur deri në 60 përqind në disa qytete kanë siguruar një lehtësim […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Eksperimenti më i ri i studiuesve/ Vitamina D ul rrezikun e infektimit nga Covid-19?

Publikuar

-

Nga

Vitamina D është objektivi i fundit për studiuesit që hetojnë opsionet e trajtimit të koronavirusit . Hulumtimet e mëparshme kanë treguar që vitamina, e cila vjen kryesisht nga ekspozimi në diell dhe është thelbësor për një sistem të shëndetshëm imunitar, mund të ndihmojë në mbrojtjen kundër infeksioneve të tjera të frymëmarrjes. Tani, studiuesit spanjoll kanë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: