Connect with Us

Blackbarry së shpejti një telefon të ri në treg

Teknologji

Blackbarry së shpejti një telefon të ri në treg

Publikuar

-

Blackbarry është një nga kompanit më të përfolura të prodhimit të smartfonave dhe kjo sepse kompania shpesh herë deklaron se është duke hequr dorë nga prodhimi i smartfonave dhe shumë pak kohë më pas hedh një smartfonë të ri në treg. Ky është edhe rasti me telefonin e ri Mercury që komapania pritet të heshë në treg së shpejti.

Telefoni do të hidhet në treg me një tastierë QËERTY dhe një ekran prej 4.5 inch. Ndërkohë pajisja do të fuqizohet nga një procesor me një shpejtësi prej 2.0 Ghz, i cili do të mbështetet do të njësi rami prej 3 GB dhe një memorie të brendshme prej 32 GB. Pajisja e re e Blackbarry pritet të jetë shumë i ngjashëm me samrtfonin “passport” të kompanisë./Citynews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: