Connect with Us

A i dini këto gjëra për Adele?

Kuriozitete

A i dini këto gjëra për Adele?

Publikuar

-

Adele është një nga këngëtaret më të famshme botërore, por shumë pak gjëra dihen për të nga pjesa më e madhe e fansave të saj.  Emri i saj i plot është Adele Blu Adkins dhe është rritur vetëm nga nëna e saj. Në 2011 ajo iu nënshtrua një operacioni në grykë si pasojë e duhanit dhe vetëm  4 vite më vonë do të hiqte dorë nga ky ves.

Shumë artist e kanë bërë famën e tyre nga “Youtube”, por Adele  ka qenë shumë më e suksesshme se kolegët e saj në “My Space”. Ndërkohë përveç çmimeve Gremy, këngëtarja ka gjithashtu edhe 3 rekorde Guinnes. Së bashku me Bionce, Adele mban rekordin për fitimin e më shumë çmimeve brenda një nate nga një këngëtare./Citynews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

I keni gjykuar gabim/ 4 mitet rreth shenjës së Gaforres që duhet të dini patjetër

Publikuar

-

Nga

1-Gaforret janë shumë të ndjeshme dhe ndonjëherë nuk luftojnë dot dhe në betejat që krijojnë vetë. Shumë njerëz gabojnë kur ua marrin për dobësi ndjeshmërinë dhe keqardhjen, por nuk do të thotë që kjo nuk është e vërtetë. Gaforret janë jashtëzakonisht elastikë dhe të aftë të merren me çdo lloj situate sepse në një farë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Urrejnë të mërzisin të tjerët/ 5 shenjat e horoskopit që i mbajnë problemet për vete

Publikuar

-

Nga

Peshorja Njerëzit që i përkasin kësaj shenje horoskopi i shmangin gjithnjë konflikteve sidomos me partnerët e tyre, kështu që ata ripërtypin pakënaqësitë e tyre. Më pas ata mërziten për këtë. Kjo nuk ndodh shpesh por kur ndodh shpërthejnë në emocione dhe bëhen të papërmbajtshëm. Peshqit Peshqit janë nga ata që nuk u pëlqen të lëndojnë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Në kërkim të perfeksionit/ Si ndikojnë rrjetet sociale në shëndetin mendor

Publikuar

-

Nga

Një bel të hollë, këmbë të gjata, sy të mëdhenj, rrjetet sociale presionojnë përdoruesit që të japin më të mirën dhe të duken sa më bukur në foto. Dhe për këtë arsye ka shumë aplikacione të cilat iu vijnë në ndihmë për të arritur prefeksionin në foto. Por në realitet këto aktivitete mund të fshehin […]

LEXO TE PLOTE