Connect with Us

Miq me ish të dashurin?

Femra

Miq me ish të dashurin?

Publikuar

-

Sipas Nina Atwood, terapiste dhe autore e Temptations of the Single Girl, nuk është gabim, por është sfiduese dhe mund t’ju vë në një pozitë të keqe emocionale. “Të qëndruarit miq ju mban larg ndjenjës së humbjes së thellë, duke e zbutur dhimbjen e një ndarje”, thotë Atwood. “Mund të ndjeheni që ky person ju njeh më mirë se çdo njeri tjetër. Edhe nëse nuk jeni e tërhequr seksualisht, ju ende mund ta dëshironi intimitetin emocional të cilin e keni pasur”, ka shtuar ajo. Por, kjo vetëm sa e bën më të vështirë përballimin me të vërtetën. Duke qëndruar miq, “varësia” që e keni nuk hiqet dhe do të përfundoni me të njëjtat dhimbje herë pas here.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: