Connect with Us

Lamtumirë zbokth !

Femra

Lamtumirë zbokth !

Publikuar

-

Kur blejmë një produkt gjithnjë mendojmë që është i destinuar vetëm për një përdorim, por jo !! Duhet të tregohemi të zgjuar dhe të kuptojmë për çfarë tjetër mund të na shërbejë. Kemi parë përdorimet e shumta të sodës së bukës, uthullës së mollës dhe tani do ndajme me ju një tjetër “sekret” fuqinë e Listerinës. Po po … larësit, aromatizuesit dhe antibakterialit të gojës. Ky “lëng magjik” do t’ju shpëtojë një herë e mirë nga zbokthi. Ju duket e pabesueshme, por nëse përzieni në masa të barabarta ujin me listerinën, keni në dorë zgjidhjen e problemit tuaj.

Pasi t’i keni larë flokët normalisht me shampo e më pas me balsam, me një shishe që sprucon aplikoni listerinën e përzier me ujë vetëm në rrënjët e flokëve. Lëreni për disa minuta dhe më pas shplajeni kokën vetëm me ujë. Nuk keni lënë gjë pa provuar, por ju sigurojmë që kjo do të jetë e fundit !

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: