Connect with Us

Babai i Ergi Dinit thur vargje për bashkëshorten

Kryesore Show Biz

Babai i Ergi Dinit thur vargje për bashkëshorten

Publikuar

-

Me rastin e 8 marsit, babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini, i cili humbi jetën në një aksident, ka publikuar një poezi për bashkëshorten e tij. Kjo poezi nuk kishte si të mos shoqërohej me një foto, e cila mban shumë kujtime.

FEMER

Ti je dhe ajr
je dhe magji
je aq reale
sa ç’je përrallë,
je fluturim
je dashuri
je vetëm engjëll
dhe aspak djall.

Në fytyrën tënde
ndrijnë njëmij diej
çdo natë lindin
njëmij ëndrra,
në shpirtin tënd
ka njëmij qiej
ka dashuri
për njëmij zemra.

Në trupin tënd
njëmije tërmete
dhe njēmij ngjyra
flejnë me ty,
ke kaltersi
sa njëmij dete,
ke njēmij shira
lot,nē sy…

Ti nuk je luks
as thjeshtë një emër
je njëmij jetë
je njëmij fjalë,
Ti je e shenjtë
sa njëmij engjëj
je aq reale
sa ç’je përrallë.

Dashamir Dini  /CityNews 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: