Connect with Us

Eleminoni aromat e këqia në …

Life Style

Eleminoni aromat e këqia në …

Publikuar

-

Në këtë artikull do të njiheni me ushqimet dhe pijet që nuk duhet t’i konsumoni nëse doni që vagina juaj të mos mbajë erë të rëndë. Por, do ju prezantojmë edhe me gjërat që e zbusin aromën e pjesëve intime.

Shpargujt dhe hudhrat bëjnë që të mbani erë poshtë

Shpargujt dhe hudhrat ndryshojnë erën e djersës suaj dhe duke qenë se keni shumë gjëndra djerse në pjesën e poshtme, mund të ndryshojë edhe erën e organit riprodhues.

Edhe mishi i kuq nuk është i mirë

Të hash mish të kuq bën që të djersini më shumë dhe ndikon edhe në aromën e “saj”. Mishi i kuq prish edhe nivelin e pH-së së vaginës, që ndikon negativisht në aromë.

Lëngu i ananasit mund t’i japë një erë më të mirë

Ky frut tropikal ëmbëlson aromën e vaginës. Ananasi ka shumë sheqer dhe kjo është arsyeja që ndikon edhe në aromën e pjesëve intime.

Uji zbut aromën e keqe

. Vagina është një sipërfaqe mukoze, pak a shumë si goja, kështu që duhet mbajtur e hidratuar njësoj. Nëse pini shumë ujë, vagina do të ketë erën e saj normale. /Citynews/

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Thyen tabutë në gjithë botën/ Zbuloni meshkujt e famshëm që lyejnë thonjtë dhe nuk e kanë aspak problem

Publikuar

-

Nga

Thonj me ngjyra nga më e rënda tek më të lehtat. Duket se edhe meshkujt e famshëm janë fiksuar me lyerjen e thonjve dhe të duken gjithashtu shumë burrëror. “Mendoj se burrat duhet të jenë të lirë të lyejnë thonjtë pa u ndjerë femërorë,” tha reperi A$AP Rocky për Vogue, teksa thonjtë i kishte të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

1 miliard dollarë fitime/ I la mbrapa filmat e tjerë, “Joker” thyen rekordin e rradhës

Publikuar

-

Nga

Filmi i cili mezi u prit nga të gjithë, ka thyer sërish një rekord tjetër. “Joker” kaloi shumën prej 1 miliard dollarësh në tregun global të shitjes së biletave këtë fundjavë, duke u bërë filmi i parë me vlerësimin R që arrin një gjë të tillë. Vlerësimi R në Shtetet e Bashkuara kërkon që çdo […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

VIDEO-“A keni ende guximin të pini duhan?”/Kishte pirë cigare për 30 vite rresht,pamjet e mushkërive të nxira bëjnë xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Nga

A e keni menduar ndonjëherë se si duken mushkëritë tuaja pas pirjes së cigareve pothuajse cdo ditë? Këtë na e kanë treguar disa mjekë në një spital në Kinë , ku kane zbuluar pamjet tronditëse të një personi që kishte pirë cigare për 30 vite rresht dhe sipas videos mushkritë e pacientit ishin si qymyr në […]

LEXO TE PLOTE