Connect with Us

Ja cilat janë mënyrat për të zbardhur thonjtë tuaj

Femra

Ja cilat janë mënyrat për të zbardhur thonjtë tuaj

Publikuar

-

1.Pasta e dhëmbëve funksion me të vërtetë dhe është një nga mënyrat më të lehta për t’u aplikuar. Mjafton të vendosni pak pastë dhëmbësh në gishtat tuaj dhe t’i lini për disa minuta. Rezultati do të jetë i dukshëm, edhe pse varet se sa të verdhë janë gishtat tuaj.

2.Lëng limoni dhe sodë buke- shtrydhni gjysmën e limonit në një gotë plastike dhe më pas shtoni sodën e bukës derisa të fitohet një masë homogjene. Më pas përdorni një furçë të vjetër dhëmbësh për ta përhapur te gishtat tuaj.

3.Peroksid hidrogjeni dhe sodë buke- përziejini përbërësit derisa të formohet një masë në trajtën e pastës. Aplikojeni te gishtat dhe lëreni për 3 minuta.

4.Patrues dentarë- blini disa tableta të gatshme dhe hidhini në ujë të vakët. Zhysni duart në tretësirë për 5 minuta dhe më pas thajini me peshqir.

5-“lapsa” që zbardhojnë thonjtë- ndoshta nuk e keni dëgjuar më herët, por në fakt ky produkt ekziston. Mund ta blini online në Amazone.com ose në faqe të tjera. /CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: