Connect with Us

Këngëtari i njohur shqiptar vdiq tragjikisht me motor/E motra mesazh përlotës

Kryesore Show Biz

Këngëtari i njohur shqiptar vdiq tragjikisht me motor/E motra mesazh përlotës

Publikuar

-

Këngëtarja e njohur e muzikës shqiptare Barbana Dini, pas humbjes së vëllait, këngëtarit Ergi Dini në një aksident tragjik para 1 viti e gjysëm i rikthehet sërish skenës dhe shprehet se e ka bërë për të vëllanë.

Gjatë një interviste të realizuar nga Klajd Heta për gazetën “Intervista”, Barbana ka folur për projektet e reja në muzike dhe forcën për t’u rikthyer në skenë pas një kohe të gjatë nga humbja e të vëllait.

E pyetur se çfarë do ndryshonte nëse do kthehej pas në kohë, përgjigja e saj është, “Po ka vetëm një arsye për të cilën do doja të kthehesha pas në kohë. Të evitoja tragjedinë që ndodhi në familjen time, me vëllain tim Ergin. Tani jam e vendosur për një vazhdim pafund për vëllain tim dhe për vete”, tha Dini.

“Me mua”, titullohet projekti i saj më i ri muzikor i këngëtares, e cila siç është shprehur gjatë intervistës do të punojë pafund pë të përmbushur premtimin e të vëllait.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: