Connect with Us

Foto/ 3 hapa të thjeshtë për ta bërë buzëkuqin tuaj të zgjasë gjithë ditën

Life Style

Foto/ 3 hapa të thjeshtë për ta bërë buzëkuqin tuaj të zgjasë gjithë ditën

Publikuar

-

Imagjinojeni se si do të ishte sikur të kishim një buzëkuq që do të zgjaste gjatë gjithë ditës. Për disa arsye, buzëkuqi sidomos në qendër të buzëve humbet sapo konsumojmë diçka. Sekreti i jetëgjatësisë së buzëkuqeve është shumë i thjeshtë dhe vetëm me disa hapa ju mund të siguroni që ngjyra e buzëve tuaja të zgjasë gjithë ditën.

Hapi i parë:
buzekuq 1
Përpara se të vendosni ngjyruesin e buzëve përdorni pak pudër. Ajo shërben për jetëgjatësinë e ngjyrës së buzëve.

Hapi i dytë:
buzekuq 2
Një laps është çelësi i jetëgjatësisë së ngjyrës. Ju mund të përdorni një laps ngjyra e të cilit është e përafërt me buzëkuqin tuaj. Duke vijëzuar buzët tuaja me laps, mund të përcaktoni formën e buzëve tuaja dhe njëkohësisht të mbani ngjyrën e buzëve gjatë gjithë ditës.

Hapi i tretë:
buzekuq 3
Pas konturimit me laps, vendosni  ngjyruesin e dëshiruar. Preferohet që të jetë 24 orësh në mënyrë që të ketë jetëgjatësi më të lartë. Buzët  tuaja do të duken natyrale dhe të freskëta. /CityNews

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: