Connect with Us

Pa një thes të lidhur në mes të pyllit/ Nuk do ta besoni çfarë kishte brenda tij

Kuriozitete

Pa një thes të lidhur në mes të pyllit/ Nuk do ta besoni çfarë kishte brenda tij

Publikuar

-

Një grua, teksa po bënte një shëtitje në pyll, gjeti një thes të lidhur me litar. Thesi ishte i hedur përtokë dhe në fillim gruaja hezitoi që ta prekte nga frika se çfarë fshihej aty.

Por më pas, e shtyrë nga kurioziteti, ajo e hapi thesin dhe pa se aty brenda ndodheshin 4 qenushë të vegjël dhe të uritur, të cilët mezi merrnin frymë.

“Ata janë të frikësuar dhe dridhen vazhdimisht. U tmerrova kur i gjeta sepse nuk e besoja që njerëzit akoma vazhdojnë të abuzojnë në të tillë mënyrë me kafshët. Edhe nëse nuk kanë para të mjaftueshme për t’i mbajtur më mirë t’i dërgojnë në qendrat e strehimi të kafshëve se sa t’i mbysin kështu makabre”, tha gruaja që shpëtoi këlyshët.

Menjëherë më pas, ajo është nisur tek motra e saj, e cila është pronare e një jetimoreje kafshësh, për të gjetur nënën e tyre. Fatkeqësisht nëna e tyre nuk ishte aty, por tashmë vogëlushët jetojnë të shëndetshëm në jetimore, ndërkohë motrat po vazhdojnë kërkimet për të gjetur prindërit e tyre./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: