Connect with Us

Foto/ Princa dhe princesha të botës që nuk i njohim

Kuriozitete

Foto/ Princa dhe princesha të botës që nuk i njohim

Publikuar

-

1.Princ Carl Philips i Suedisë
princi
Vëllai i madh i princeshës Madlin të Suedisë, ka tërhequr shpesh herë vëmendjen e mediave në Suedi. Ai është i pashëm dhe shumë karizmatik. Carl është i martuar me princeshën Sofia dhe kanë dy fëmijë sëbashku.

2.Princesha Madeleine e Suedisë
madeliene
Ajo është motra më e vogël e Viktorias dhe princ Carl-it. Princesha ka dy fëmijë dhe eksperimenton shpesh me pamjen e saj.

3.Princesha Mary e Danimarkës
MAry
Ajo është martuar me princin e Danimarkës dhe kanë 4 fëmijë sëbashku. Princesha gjithashtu është shumë e apasionuar pas modës.

4.Princ Philippos i Danimarkës
filipi
Ai është shoku i ngushtë i princ Harry-t të Anglisë. Philippos është princ thjesht me emër dhe tashmë jeton në New York.

 5.Princ Hamdan i Dubai-t
dubai
Princi aventurier është i njohur për parashutimin dhe ngjitjet në mal. Ai është një fotograf dhe poet njëkohësisht.

6.Mbretëreshë Letizia e Spanjës
babai
Pas vdekjes së babait ajo mori fronin. Babai i saj ishte gazetar dhe ajo ndoqi hapat e tij në jetë. Ajo ka dy vajza të bukura, Leonor dhe Sofia.

7.Princesha Tatiana e Danimarkës
tatiana 2
Ajo e portretizon veten si një grua e zakonshme që thjesht pati fatin të martohej me një princ. Princeshë Tatiana është shumë e thjeshtë dhe merret me sporte të ndryshme./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: