Connect with Us

Hëngri 2 kg rërë çdo ditë/ Nuk do ta besoni çfarë ka ndodhur me këtë grua

Kuriozitete

Hëngri 2 kg rërë çdo ditë/ Nuk do ta besoni çfarë ka ndodhur me këtë grua

Publikuar

-

Një grua e moshuar nga India, Kusma Vati ka treguar se ka ngrënë dy kilogram rërë në ditë që kur ishte 15 vjeç. Ajo sot është 78 vjeç dhe mendon se vitet e gjata të jetës i ka pikërisht nga rëra që ka konsumuar.

Vati gjithashtu shton se në fillim kishte dhimbje stomaku, por më pas probemi filloi të zhdukej dhe ajo nisi të ndihej mirë duke ngrënë rërë.

“Në fillim kisha dhimbje në stomak. Por tani dhëmbët i kam në formë të shkëlqyer dhe për më tepër nuk kam shkelur asnjëherë në spital”, ka theksuar 78-vjeçarja./CityNews

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: