Connect with Us

Cili është fenomeni televiziv që ka pushtuar mbarë botën/ Mjaft popullor edhe në Shqipëri

Kuriozitete

Cili është fenomeni televiziv që ka pushtuar mbarë botën/ Mjaft popullor edhe në Shqipëri

Publikuar

-

 

Seriali televiziv “Game of Thrones” ka korrur një sukses shumë të madh me sezonet e para televizive. Suksesi i filmit ka vazhduar edhe në sezonin e fundit duke ngjallur kureshtjen e miliona njerëzve. Ai cilësohet si një ndër serialet më popullore në botë duke u kthyer në një fenomen televiziv.

“Game of Thrones” është një dramë-fantazi epike e bazuar në romanet e George Martin, disa libra që kanë arritur rekorde shitjesh duke u cilësuar si best-seller. Versioni televiziv i historisë dramatike  ka korrur një sukses të madh duke mbledhur miliona euro fitime.

Sezoni i 7 pritet të thyejë rekordin e e fitimeve të këtij seriali, ku vetëm traileri ka marrë mbi 36 milion klikime./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Sapuni, “arma” më e fortë kundër Coronavirus

Publikuar

-

Nga

Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve me ujë dhe sapun. Mjekët dhe hulumtuesit jo vetëm mendojnë se kjo nuk është thjesht një masë higjienike bazike, por që kemi të bëjmë me një nga armët më efektive jo vetëm kundër koronavirusit, por edhe ndaj […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si ta forconi imunitetin tuaj gjatë pandemisë globale/ 4 këshillat që duhet të ndiqni patjetër

Publikuar

-

Nga

Ndërsa situata e koronavirusit intensifikohet, ju pyesni veten: Si mund ta mbaj veten të shëndetshëm gjatë kësaj periudhe izolimi? Përgjigja qëndron në ndjekjen e udhëzimeve të fundit për distancimin shoqëror, larjen e duhur të duarve dhe direktivat lokale për qëndrim në shtëpi Por ka edhe mënyra për të forcuar sistemin tuaj imunitar. Dieta është një […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Gjithnjë me “këmbë në tokë”/ 3 shenjat e horoskopit që kanë besim tek vetja

Publikuar

-

Nga

Gaforrja Gaforret muk pretendojnë të bëhen dikush që nuk janë dhe qëndrojnë gjithnjë të vërtetë me vetveten. Ata i mbështesin të tjerët dhe janë origjinalë në shprehjen e dëshirave për të patur sukses. Peshqit Njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë me këmbë në tokë pasi e dinë vlerën e jetës dhe gjithçka që mund […]

LEXO TE PLOTE