Connect with Us

Foto/Gratë e bukura të njerëzve më të pasur në botë

Kryesore Show Biz

Foto/Gratë e bukura të njerëzve më të pasur në botë

Publikuar

-

Njerëzit duan të ndjekin jetën e individëve që janë të pasur dhe të fuqishëm.Disa njerëz i shohin këta individë si frymëzim për të patur sukses në jetë, dhe të tjerët vetëm duan të kënaqen me atë se si jetojnë këta individë të pasur.

Me para vijnë gratë, dhe këta burra të pasur e të suksesshëm kanë zgjedhur gratë më të bukura që mund të gjenin kur erdhi koha për të gjetur një partner. Le të shohim se kush janë këto zonja me fat që janë të martuar me këta burra të pasur.

 

1.Guy Laliberte dhe Claudia Barilla

Guy Laliberte është një njeri shumë i pasur. Ai është kaq i pasur, saqë ai ka vlerë neto prej 2.6 miliard dollarë në dollarë amerikanë. Guy Laliberte është një investitor nga tregtia dhe gjithashtu është një lojtar profesionist pokeri.

Guy Laliberte patjetër ka dikë që të ndajë paratë e tij. Askush nuk dëshiron të plaket dhe të jetë i vetmuar, veçanërisht kur je në të holla. Laliberte është i martuar  me Claudia Barilla.

2. Ernesto Bertarelli dhe Kirsty Roper

Ernesto Bertarelli është një biznesmen zviceran me prejardhje italiane. Ernesto Bertarelli u bë CEO i Serono, e cila është një kompani farmaceutike. Ai e gjeti dashurine e tij Kirsty Roper në vitin 1997. Kristy Roper mbajti kurorën e Miss UK në vitin 1988 dhe është gjithashtu një kompozitore.

Bertarelli dhe Roper u martuan në vitin 1997 dhe kishin tre fëmijë së bashku.

3.John Paul Dejoria dhe Eloise BroadyJohn

Paul Dejoria është një miliarder greko-italian-amerikan i cili si rrjedhim filloi jetën si një emigrant i varfër dhe në Los Anxhelos, Kaliforni.

Miliarderi është i martuar me Eloise Broady, e cila është një ish-playmate që u shfaq në Playboy në prill 1988. Ata kanë katër fëmijë së bashku.

 4.Larry Page dhe Lucy Southworth

Larry Page është një nga bashkë-themeluesit e Google. Ai dhe Sergey Brin krijuan Google gati njëzet vjet më parë.

Larry Page gjetur bashkëshortin e tij në Lucy Southworth. Një djalë me shumë inteligjencë si Page u tërhequr nga një grua me shumë inteligjencë. Southworth është një e diplomuar në Universitetin e Pensilvanisë dhe mban një M.S. Në Shkencën e Oksfordit. Lucy dhe Larry kanë dy fëmijë së bashku.

 5.Mariah Carey dhe James Packer

Diva e suksesshme dhe e famshme Mariah Carey kapi syrin e miliarderit James Packer, por nuk zgjati shumë derisa Packer e kuptoi se Mariah do ta vjedhte atë të verbër.

Me udhëtime luksoze për qentë e saj, një skuadër gjigande me çmim tepër të çmuar, yjet e tij dhe të saj dhe sesionet e çmendura , Carey do të ishte spiranca personale për jahtin e James, nëse e dinit se çfarë nënkuptojmë. Por, kush mund ta fajësonte atë, Mariah Carey ishte një ëndërr e çdo njeriu./CityNews

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: